Начало Спорт „Аспарухов меч”- Пловдив 2012

„Аспарухов меч”- Пловдив 2012

От 05-06.02.2012год. със съдействието на Община Пловдив се проведе традиционния турнир „Аспарухов меч“ валиден за веригата Гран При по фехтовка.
Световният вицешампион Лимбах /Германия/ победи убедително на финала на сабя южнокорееца Гу Бон Джил с 15:3 туша.
26-годишният германец стигна до двубой за трофея след драматичен успех с 15:14 над европейския първенец Алексей Якименко от Русия на полуфиналите. Якименко и загубилият в другия полуфинал Сян Лю от Китай останаха с бронзови отличия.
България беше представена от 12 фехтовачи, но те не успяха да стигнат до основната схема от 64 състезатели. Най-близо до класиране в директните елиминации беше Панчо Пасков, който отпадна драматично в решаващ бараж срещу Венсан Кутюрие (Канада) с 13:15 туша.
17-годишният Пасков завърши на 99-о място в крайното класиране. В надпреварата участваха общо 142 сабльори от 29 страни.
Г-н Георги Титюков -зам.кмет „Спорт и младежки дейности” при Община Пловдив връчи наградите на финалистите от името на Кмета на града ни – инж.Иван Тотев.