Начало Спорт Държавното лично отборно първенство по плуване в общински басейн „Младост“

Държавното лично отборно първенство по плуване в общински басейн „Младост“

От 20.02. до 22.02.2015 г. в град Пловдив се проведе Държавното лично отборно първенство по плуване за юноши и девойки младша възраст за 13 и 14 г. Домакини на Държавния шампионат са ЖПК „Младост – 91“ със съдействието на БФПС и Община Пловдив.

Спортната надпревара се откри от зам. – кмета по „Спорт и младежки дейности“ г-н Петър Зехтински, който награди и първите медалисти от дисциплината 50метра „кроул“ при момчетата.

Пловдивските плувци се представиха отлично. В отборното класиране първи станаха ЖПК „Младост – 91“. Те спечелиха общо – 6 златни, 5 сребърни и 2 бронзови медала, а другият пловдивски плувен клуб ПК“Спринт“ спечели 2 бронзови медала.