Конкурс

На 01.12.21 г. се събра комисия във връзка с приключване на организиран конкурс за детска рисунка на територията на Община Пловдив, организиран от Община Пловдив и двете организации по оползотворяване, съответно „Булекопак“ АД и „Екопак Бълагария“ АД. Разгледаха се рисунките по отношение на заложените критерии за участие в конкурса и селекция на същите.

По време на комисията се взе решение 105 рисунки да бъдат допуснати до оценяване от професионално жури.

Членове на комисията:

1. Ваня Дончева – гл.експерт, дирекция „ЕУО“

2. Десислава Христозова – ст. експерт, отдел „КАТ“

3. Виктория Герцова –регионален мениджър „Булекопак“ АД“

4. отговарящи на заложените в Поканата изисквания рисунки.

По време на оценяването се разгледаха 105 рисунки, като се класираха съответно първо, второ и трето място в двете възрастови групи, а именно 1-6 клас и 7-12 клас, както и поощрителни награди общи и за двете групи.

Членове на журито:

1. Димитър Келбечев – художник, преподавател в Национална художествена гимназия „Цанко Лавренов“;

2. Димитър Къркеланов – художник, преподавател в Национална гимназия за сценични и екранни изкуства;

3. Десислава Христозова – ст. експерт, отдел „КАТ“;

4. Ваня Дончева – гл.експерт, дирекция „ЕУО“;

5. Виктория Герцова –регионален мениджър „Булекопак“ АД“;

6. Борислав Йорданов – Регионален мениджър „Екопак България“ АД;

След журиране от 03.12.2021г. 70 от рисунките ще бъдат изложени във във фоайе на 2 ет, Дом на културата „Борис Христов“ и всеки който желае може да ги разгледа, същите ще останат там до 12.12.21г. За награждаването ще бъдат поканени само наградените участници.

На 06.12.21г. от 16 часа на посоченото място ще се наградят спечелите участници в двете категории, а именно 1-6 клас и 7-12 клас.

След журиране и обработване на гласовете са класирани:

1-6  клас(I гр.):

място(Дрон): Иван Аврейски -  3кл.

ОУ „Княз Александър I

място(Екшън камера): Дарина Георгиева – 6кл.

ОУ „Душо Хаджидеков“

място(Електронна книга): Николай Колев – 3кл.

СУ „Черноризец Храбър“

7-12 клас(II гр.):

Място (Дрон): Виктория Уручева – 10кл.

ЦПЛР – Общински детски комплекс -Пловдив

Място (Екшън камера): Далия Ангелова – 11кл.

СУ „Св. Св. Кирил и Методий“

място (Електронна книга): Илхам Абед – 7кл.

СУ „Пейо К. Яворов“

Поощрителни награди (принадлежности за рисуване, тениски, тефтери):

1. Никол Гендузова – 2 кл, ОУ „Райна Княгиня“

2. Теодора Тенева – 4 кл., НЧ „Христо Г. Данов“

3. Васил Шейтанов – 4 кл., СУ „Пейо К. Яворов“

4. Георги Николов – 3 кл., СУ „Паисий Хилендарски“

5. Дария Гърчева – 1 кл., ОУ „Екзарх Антим I”

6. Радомир Ангелов – 1 кл., СУ „Паисий Хилендарски“

7.Антоанета Джумерска – 4 кл., СУ „Пейо К. Яворов“

8. Елица Томова – 6 кл., СУ „Черноризец Храбър“

9. Нина Конарева – 10 кл., ЦПЛР – Общински детски комплекс –Пловдив

10. Цветелина Георгиева – 8 кл., ЦПЛР – Общински детски комплекс –Пловдив

11. Габриела Борисова – 7 кл.,  НЧ „Христо Г. Данов“

12. Виктория Аргилашка – 7 кл., „Райна Княгиня“

13. Йоана Камбурова – 7 кл., ОУ „Душо Хаджидеков“

14. Валерий Жучков – 9 кл., ПГ по АСТ „Камен Петков“

15. Мария Пунгерова – 6 кл., ОУ „Виктория и Киркор Тютюнджиян“

16. Йоана Георгиева – 6 кл., СУ „Пейо К. Яворов“

17. Ема Минева – 7 кл., СУ „Васил Левски“

18. Димана Троева – 2 кл., „Райна Княгиня“

19. Александра Калинова – 5 кл., ОУ „Екзарх Антим I”

20. Серж Нерсесян – 4 кл., ОУ „Алеко Константинов“

21. Василена Щинова – 1 кл., СУ „Христо Г. Данов“+

23. Жасмина Гъркова – 4 кл., СУ „Черноризец Храбър“

24. Ана Уан – 6 кл., НЧ „Христо Г. Данов“

КОНКУРС

4,300 total views, no views today