Амбициозната програма на арт мениджърския екип на мол „Галерия Пловдив” да показва на жителите и гостите на града чуждо изкуство, традиции и обичаи продължава. Ноември е месецът, който ще представи страната на изгряващото слънце. Япония с невероятната си култура и традиции ще властва в арт салона от 10 до 25 ноември.
След гостуванията на Мароко, Казахстан, Украйна, Полша, Русия, Армения, сега Япония ще продължи пътешествието на дух и сетива.
Стартът на дните ще бъде даден на 10 ноември (събота) в 12 ч. С подкрепата на Посолство на Япония в България посетителите ще се насладят на уникални фотоси запечатали архитектура, традиции и емблематични за Япония места и обичаи.
Пловдивският художник Янко Ненов ще представи експозицията си „Релефи от Япония”.
Това е една от най-изисканите и единни експозиции на известния майстор на работата с дърво, хартия, бронз и други традиционни и нетрадиционни материали. Янко Ненов е известен и с творбата си „Яйцето, което напусна земята“, заела място сред работите на 128 автори от цял свят, включени в луксозната антология „Портрет на света“, издадена преди 4 години по идея на Гьоте институт в Торино. Изданието, в което Янко Ненов единствен представя страната ни, е като писмо до бъдещите поколения – какво и как са творили художниците на планетата Земя на ръба между две столетия.
Няколко пъти в последните години Янко Ненов живее и работи в Япония. От срещата със страната на изгряващото слънце се е родила тази необикновена изложба. Получило се е нещо, което е едновременно релеф и живопис – много фина пластика, върху която е нанесен цветът. Програмната творба „Това е Япония“ в червен колорит съчетава всички символни представи за страната, вплетени една в друга по необикновено фин и въздействащ начин – ветрила, чайна церемония, гейша, японски храм, лотос.
Програмата на ДНИ НА ЯПОНСКАТА КУЛТУРА в мол „Галерия Пловдив” е пъстра. Всеки уикенд ви очакват изненади и истинско потапяне в духа на Япония- представяне на кимона, бойно изкуство с мечове, бонсай и икебана.
3,360 total views, 6 views today

























































































