Начало Младежки дейности I Национален танцов турнир по съвременни танцови стилове се проведе в Пловдив

I Национален танцов турнир по съвременни танцови стилове се проведе в Пловдив

I Национален танцов турнир по съвременни танцови стилове „Пловдив древен и вечен”,се състоя на 10 и 11.11.2012 /събота и неделя/в спортна зала „Олимпиада“ в Пловдив. В него участие взеха над 16 отбора от цялата страна и повече от 200 танцьори, които се състезаваха в 14 различни танцови стила. Пловдивският спортен клуб „Самодива“ представи достойно града под тепетата със своите 63 участия в 12 различни стила като всички солисти и дуети спечелиха медали. Най-голямата атракция бе дуетът на Радослав Трифонов – 3год. и Крисия Маркова – 4год.,които със своя танц взривиха публиката и взеха среброто в стил танцово шоудо 8год.Децата участвали в стил Акроджим (стил с много акробатични елементи),бяха наградени лично от легендата в българската спортна гимнастика Йордан Йовчев.

Най-масово участие взеха състезателите от Спортен клуб „Тангра“ Хасково с ръководител Дорина Инджова,които дойдоха с 57 танцьори от 4 до 18-годишна възраст и 162 хореографии в осем стила-танцово шоу – класически,модерен и джаз танц,акроджим,етношоу, характерни танци и латино шоу. Те завоюваха общо 5 гранд при и 30 купи.Гранд при и купата на кмета отново отидоха в Хасково за цялостно участие.

За първи път в БСТФ в Пловдив се проведе и „парти тайм сеньори”. В него участниците бяха на възраст между 34 и 48год. Победителките в свободния стил спечелиха по една огромна торта от спонсорите на турнира.