Начало Пловдив днес Почетни плакети за световна шампионка по бокс и международен рефер

Почетни плакети за световна шампионка по бокс и международен рефер

Заместник-кметът по спорт Георги Титюков връчи почетни плакети на Община Пловдив, луксозното двуезично издание „Сто причини да се гордеем, че сме българи“ и козметични комплекти от Рефан на световната шампионка по бокс за девойки Венелина Поптолева и боксовия международен рефер Красимир Нешев. 18-годишната ученичка в Професионалната гимназия по строителство, архитектура и геодезия „Арх. Камен Петков“ е състезател на Боксов клуб „Ботев“ от 2010-та година. Тя спечели титлата в категория до 48 кг на шампионата на планетата в Албена, след като победи в пет срещи, включително срещу световна шампионка от Индия и световна вицешампионка от Украйна на финала. Държавната ни шампионка при жените тренира едва от три години под ръководството на своя баща Валентин Поптолев и не крие амбициите си за Олимпиадата в Рио де Жанейро през 2016 г.

Международният съдия по бокс Красимир Нешев бе определен миналия месец за съдия номер 1 на силния турнир за мъже в Истанбул „Ахмед Комерт”, който се явява етап от подготовката на водещите боксьори за световното в Казахстан след седмица. Нешев е носител на приза за най-добър рефер и на турнира за купата Странджа през 2007 г. Смятам, че при добър жребий можем да спечелим два медала от световното, коментира Нешев.