Начало Спорт Наградиха най-добрите в Детския футболен турнир „Децата и футболът“ Пловдив 2013

Рекордните 10 отбора мериха сили в Детския футболен турнир „Децата и футболът“ Пловдив 2013, част от Националната програма на Асоциация на българските футболисти, Български футболен съюз, Министерство на физическото възпитание и спорта. Във футболната надпревара, която се проведе на стадион „Пловдив“, участие взеха деца, родени през 2001 година.
Шампион в оспорваното съревнование стана „Ботев“ Пловдив с треньор Стефан Стоянов. Младежите победиха с категоричното 5:1 състезателите от Общински детски комплекс Пловдив. Лично зам.-кметът с ресор „Спорт, младежки дейности и социална политика“ г-н Георги Титюков връчи купата на победителите. Той посъветва участниците да влагат усърдие в тренировките и слушат треньорите си, защото само това е пътят, който ще ги отведе в А професионална футболна група и европейските отбори. „Играйте и давайте всичко от себе си и някой ден ще имате възможността да защитавате националния трибагреник пред света“ категоричен бе заместник-кметът.
Георги Бойчев награди класиралите се на второ място участници от ОДК Пловдив с треньор Георги Славов. Третата позиция завоюваха футболистите на „Асеновец“ с треньор Георги Попиванов. Участниците, сред които „Марица“ Пловдив, „Локомотив“ Пловдив, ФК „Здравец“, „Спартак“, „Ботев Мотобойс“, „Болярци“ и „Кричим“, бяха наградени с пълна екипировка, топки, медали и грамоти лично връчени от г-н Петър Зехтински – директор дирекция „Спорт и младежки дейности“ към Община Пловдив, надеждата на „Ботев“ Пловдив Тодор Неделев, Георги Георгиев, Атанас Пашев, Иван Димов и други знаменитости на футбола от близкото минало.
В детската футболна надпревара, която се провежда 15-ти пореден път, бяха отличени и наградени още най-добрите на турнира – вратар, полузащитник, защитник, нападател, техничен футболист, треньор и голмайстор.