Начало Спорт Турнир по джудо „Тодор Даракев”-Пловдив 2012

Турнир по джудо „Тодор Даракев”-Пловдив 2012

Точно 561 деца, юноши и девойки от 30 български клуба по джудо и един румънски джудо клуб взеха участие в седмия международен турнир по джудо „Тодор Даракев”, който се проведе на 20 и 21.10.2012 г. в зала „Олимпиада” гр.Пловдив.
Организаторите от СК ”Арена спорт” успяха да осигурят много добри условия за провеждането на състезанието. Състезателите бяха разпределени по възрасти : младежи и девойки, юноши и девойки младша възраст и юноши и девойки старша възраст в 70 различни категории. Времетраенето на категориите на най-малките участници бе 2 мин,а на старшата възраст-4 мин.
Краен отборен шампион след двудневните оспорвани борби стана ЦСКА / София/,на второ място се класира „Илинден”/ София/, а трети останаха домакините от „Арена Спорт”. Приза „Михаил Палиев”,който се присъжда за победителя в категория над 100 кг. бе спечелен от Атанас Костадинов, състезател от СК „Левски Елит” София.